statystyki szczegółowe

Aktualności

Nieoczekiwane zwycięstwo nad liderem!

• autor: prusce, 2012-11-12 17:11

11 listopada, w Dzień Niepodległości, zmierzyliśmy się z liderem Gminnej Ligi Piłki Nożnej – Boguniewem, które w 11 poprzednich spotkaniach zanotowało dziesięć zwycięstw. Mimo, iż nie byliśmy faworytem tego meczu przystąpiliśmy do niego na „pełnym spokoju”, który przełożył się na jakość naszej gry. Początkowe 30 minut spotkania to dominacja drużyny Boguniewa, która opanowała środkową strefę boiska i często dochodziła pod pole karne bramki Krystiana Kaczmarczyka. Żadna jednak z prób zaskoczenia naszego bramkarza nie przyniosła efektu, a to ze względu na doskonałą dyspozycję golkipera, a to dzięki efektywnej grze obrońców (Bartka Maciejewskiego, Pawła Lewtaka, Przemka Dalekiego i Waldka Maja), którzy doskonale przerywali ataki przeciwników. Nasza gra nastawiona była na kontrataki. Jeden z nich zakończył się nieoczekiwaną bramką. Po rozegraniu piłki przez Radka Zaranka doszła ona do Adama Rybarczyka, a ten wypuścił „w uliczkę” Bartka Łatkę, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Boguniewa. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Do drugiej bardziej zdeterminowani stanęli piłkarze z Boguniewa. Kilkukrotnie zagrozili naszej bramce, lecz nadal wynik nie ulegał zmianie. Po kwadransie drugiej połowy Michał Baczyński wykonywał rzut z autu na wysokości pola karnego rywali. Doskonały wyrzut trafił wprost na głowę Michała Sztuby, a ten uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza. Zrobiło się 2:0. Doskonała gra obrony wspomagana przez bocznych pomocników (Radka i Bartka) oraz Michała Sztubę i Damiana Wachowiaka nie pozwalała przeciwnikom na rozwinięcie skrzydeł i zdobycie kontaktowej bramki. Co więcej szybkie wyjścia z kontrataków naszych zawodników przysparzały rywalom wiele problemów. Dwie doskonałe sytuacje sam na sam zmarnował Adam Rybarczyk. Kilkanaście minut przed końcem meczu drugiego swojego gola (a szóstego w sezonie) zdobył Bartek Łatka, który po odebraniu piłki w środkowej strefie przez Waldka Maja otrzymał doskonałe podanie od naszego prawego obrońcy i nie dał szans bramkarzowi z Boguniewa. Nie trwało jednak długo, kiedy to po rozbiciu kolejnego ataku pozycyjnego rywali Michał Baczyński podał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Adama Rybarczyka, a ten będąc sam na sam z bramkarzem nie zmarnował kolejnej sytuacji i podwyższył wynik meczu na 4:0. Była to dziewiąta bramka naszego napastnika w dziewiątym jego występie. W ostatnich minutach meczu sędzia po zamieszaniu w naszym polu karnym zagwizdał rzut z jedenastu metrów, który dał Boguniewo honorowego gola. Wynik meczu 4:1! Z bardzo dobrej strony pokazali się zmiennicy: Jan Buczek, który w czasie trwania meczu zmieniał się z Radkiem oraz Dawid Wachowiak, który wchodząc (za swego brata) na ostatnie kilka minut wzmocnił formację defensywną. Zwycięstwo nad Boguniewem umocniło naszą pozycję w czołówce tabeli. Dzięki czemu przed ostatnim meczem rundy jesiennej z Garbatką zajmujemy mocne czwarte miejsce i tracimy zaledwie 5 punktów do liderującego Studzieńca.